Otoczenie gospodarstwa

W naszym gospodarstwie, zajmujemy się – na niewielka skalę – uprawą zboża, docelowo trafiającego „na stół” – żyjących w zagrodzie – kur, kaczek i gęsi, które po odpowiednim okresie, trafiają z kolei na stół gospodarzy 🙂

Co roku staramy się zagospodarować spory kawałek ziemi, tuż przy budynku mieszkalnym, na warzywniak, z którego plonów czerpiemy bogactwo witamin przez okrągły rok.

Wokół zabudowań utrzymujemy – przyjazną dla nas i gości – przestrzeń, w klimacie funkcjonalnego i zadbanego wiejskiego ogrodu, z królującymi w nim wiosną: narcyzami i stokrotkami, bzami i tulipanami; latem: daliami, malwami, rożami, jesienią: astrami, aksamitkami i wrzosami.

Ściany budynków gospodarczych, od strony podwórka, porośnięte są bujnie przez winobluszcz pięcioklapowy, który na pożegnanie lata pięknie się przebarwia, demonstrując różne odcienie czerwieni.

Zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie ogrodowej altany oczkowo wodne i obecny wokół specyficzny mikroklimat ciszy i spokoju, stwarza warunki do szybkiego oderwania się od codziennych trosk i kłopotów wszystkim, którzy zechcą tutaj odpocząć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *